ara

Büyük Veri Enstitüsü

Büyük Veri İle Şekillenen Gelecek

Veri şehirlerde ve işletmelerde inovasyonun yaygınlaşmasında çok önemli bir rol oynamaktadır. Günümüzde veri sosyal medya paylaşımları, sensörler, akıllı kartlar gibi birçok farklı kaynak tarafından üretilmektedir. Bu bağlamda büyük veri ile yüksek bir hızla üretilen, yüksek hacimli, genelde yapısal olmayan karmaşıklık düzeyi yüksek ham veriler kastedilmektedir. Büyük veri hali hazırda hayatımızın birçok alanında insanların yaşam kalitesini arttırmaktadır.

İşletmeler giderek artan bir şekilde karmaşık analitik teknikleri kullanarak inovasyon, büyüme ve rekabet avantajı sağlamak için fırsatları değerlendirmektedirler. NOVUSENS, gerek üniversite araştırma merkezleri gerekse işletmelerle geliştirdiği ortaklıklar aracılığı ile müşterilerine ilgili endüstri alanında hem stratejiden uygulamaya uzanan bir yol haritası sunarak hem de teknoloji-bağımsız stratejiler hazırlayarak işletmelerin büyük veri projelerine hazır olmalarını sağlamaktadır.

  • Büyük veri projelerine başlamadan önce üst düzey yöneticilerin aşağıdaki benzeri soruları düşünmeleri tavsiye edilmektedir:
  • Üst düzey ekibiniz büyük veri konusunda doğru bir yaklaşıma sahip mi?
  • Bir veri analitiği stratejiniz var mı?
  • Projeyi kendiniz mi gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz yoksa satın almayı mı?
  • Kaynaklarınızı proje öncesinden eğitim, mentörlük gibi hazırlıklar için tahsis etmeye hazır mısınız?
Büyük Veri Enstitüsü - Sağ Menü