ara

Hakkımızda

Novusens
Biz Kimiz

Novusens Hakkında

“NOVUSENS” İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü, merkezi Ankara’da olan, yüksek teknolojilerdeki inovasyon politikalarını ve stratejilerini tasarlayan ve uygulayan, teknolojinin ilerlemesine katkıda bulunmaya çalışan , ekonomik büyümeyi artırmak için yeni fırsatlar yaratma odaklı, yaşam kalitesini artırmak için geleceği şekillendirecek inovatif modeller üzerinde çalışan bir “THINK TANK” organizasyonudur.

Gerek Türkiye’de, gerekse uluslararası pazarlarda, “İnovasyon ve Girişimcilik” alanında profesyonel danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermeye odaklan NOVUSENS, benimsemiş olduğu temel değerlerle, kaliteli hizmet anlayışıyla, özgün, sonuç odaklı, toptan çözüm hizmetleri vermeyi hedeflemektedir. 2009 yılında Berrin Benli tarafından kurulan NOVUSENS, “İDE Danışmanlık” ve Dr. Hakan Gürsu’nun kurduğu “Designnobis” Ltd. şirketleri tarafından fonlanarak kurulmuş, Dr. Gürsu tarafından kurucu ortak olarak desteklenmiştir.

“İşbirliği” ve “İş Ortaklığı” felsefesine inanan “NOVUSENS” , gerek PPP (Kamu Özel Sektör İşbirliği), gerekse diğer metodlarla iş geliştirme ve uygulama prensibini benimsemiştir. İş ortaklarının , sundukları hizmetlerin kalitesi ve içeriği kapsamındaki performansını dikkate alarak, nicelik yerine nitelik anlayışını uygulamış ve bu yaklaşımıyla özgün, kaliteli hizmet portföyünü zengileştirmeye devam etmektedir..

Araştırma alanları, temelde “Bilim, Teknoloji ve Tasarım” odaklı “Teknoloji ve Sosyal İnovasyon”dur.

“NOVUSENS”, kuruluşu sırasında, gerek Türkiye’de, gerekse uluslararası pazarlarda pekçok potansiyel iş ortağının dikkatini çekmiştir. Müşterilerine ve paydaşlarına, odaklandığı endüstrilerde (Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Enerji, Eğitim, Sağlık, Savunma Sanayi, Tarım ve Yaratıcı Endüstriler) zengin servisler sunabilmek amacıyla , stratejik iş ortaklarının sayısını giderek artırmaktadır.

“NOVUSENS”, insanların yaşam kalitesini artırabilmek için, yüksek profilli deneyimli ekibi ile, gerek Türkiye’de gerekse diğer ülkelerde “Örnek Uygulamalar” tasarlayıp, uygulayarak, gerek kısa dönem için, gerekse uzun dönemde, geleceği şekillendirmek için ve gereken dönüşüm için, teknolojide stratejiler ve politikalar geliştirmektedir.

Hakkımızda alt kategorileri